Bahçeşehir Göleti' ne Dokunulmasa Olmaz mı!

Posted by Murat on Jan 13, 2014

Yaklaşık 6 yıldır Bahçeşehir Göleti' ne gelmemiştim. Bu bölgede oturan birçok arkadaşım var.

Dün sevgili dostum Arif Koçak, ile birlikte fotoğraf denemeleri yapmak için geldik. Bu bölgede yeşil, su manzaraları, gökyüzü, kuşlar her şey var ...

Uluslararası "Habitat Ödülü" ve "Avrupa Şeref Bayrağı Ödülü" olan Bahçeşehir Gölet Alanı’ ndaki yeşil alanın daha da azaldığını ve bazı bölgelerde yaya girişinin mümkün olmadığını gördüm. Yeni bir alışveriş merkezi açılmış ve göl kenarına yeni bir restaurant kurulmuştu. Bu restaurantın kapısından girmeden, gölün o kıyısına giremiyorsunuz.

 

Gölün arka tarafında ise su düzeyinin azaldığı dikkat çekiyordu.

 

Geçen sene, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nın Bahçeşehir Gölet Alanı’ nı imara açan değişikllik yayınladığını ve sonra da iptal kararı olduğunu öğrendim.

 

İnsana huzur veren ve rahatlatan manzaraları bulabileceğiniz bu gölet alanındaki yeşilliğin azaldığını ve binaların arttığını görmek üzüntü verici.

Elinize bir fotoğraf makinesi alın ve fotoğraflar çekin, bakın ne güzel kareler yakalayacaksınız.

Gölet alanına fotoğraf çektirmek için gelen gelin ve damatları da görebilirsiniz.

Aşağıda Bahçeşehir Gölet Alanı' nda çektiğim fotoğraflar mevcut. Fotoğrafların üzerine tıkladığınızda büyük boy olarak görebilirsiniz.

Bu kadar güzel fotoğrafların arkasında yükselen binalar, fotoğraflardaki doğallığı ve ışıkları gölgelese de; her bir fotoğraftaki manzara etkileyici.

Sony Alfa 330 fotoğraf makinesi ile satürasyonu ve keskinliği arttırınca bu güzel kareleri yakaladım.