Çin' de 2014 Harbin Uluslararası Buz ve Kar Festivali Başladı!

Posted by Murat on Jan 06, 2013

 

 

Çin' de, her yıl yapılan ‘Harbin Uluslararası Buz ve Kar Heykel Festivali" 5 ocak 2014' te başladı. 1985’ten bu yana düzenlenen ve yaklaşık 1 ay kadar süren bu festivalin bu seneki buzdan yapılan eserler için yaklaşık 7000 sanatçı ve işçi çalışmış. Fotoğraflar gerçekten muhteşem.

 

Her bir fotoğrafta farklı renkler ve ışıklar var.  Telegraph Gazetesi' nin internet sitesinde gördüğüm muhteşem fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim (www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/worldnews/10551856/The-2014-Harbin-International-Ice-and-Snow-Festival-in-China.html). Fotoğrafların Kaynağı: Kyung-Hoon Kim | Journalist Profile | Reuters.com

     

 

Çin' in kuzeydoğusunda bulunan, Heilongjiang ilinin merkezi olan Harbin' de 5 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan bu festivalde son Çin lideri Mao Zedong' un kardan portresi de yapılıyormuş.

http://www.enteresan.com/haber/harbin-buz-ve-kar-festivali.26a.4.1.html linkinde de bu festivalle ilgili çok güzel fotoğraflar bulabilirsiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Harbin linkinde Harbin ile ilgili ayrıntılı bilgiler mevcut.

Erzurum - Palandöken' de de böyle bir uluslararası festivalin yapılması dileğiyle, darısı bizim başımıza ...

 

Reuters Haber Ajansı' nda yer alan Harbin' de yapılan buz işleme çalışmaları ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.