Arama Motoru Pazarlama Uzmanlarına İhtiyaç Artıyor ...

Posted by Murat on January 05, 2013

 

Ülkemizde bir ürün alınmadan önce, internetten fiyatı, kalitesi ve ürün hakkındaki yorumlara bakılması satandart bir durum halini alırken; sağlık sektöründe de özellikle estetik ile ilgili işlemlerde kıyasıya rekabet var gibi ...

 

Ülkemizde en çok kuıllanılan aram motoru olan “Google” arama sonuçlarını etkileyebilecek marifettli biretlere bir çok firma, sağlık kuruluğu ve hekimin ilerleyen dönemde ihitiyacı olacak gibi.

 

     

 

“Arama Motoru Pazarlama” Vikipedi' de aşağıdki gibi tarif edilmektedir (kaynak link: http://tr.wikipedia.org/wiki/Arama_Motoru_Pazarlama):

 

Arama Motoru Pazarlama (İngilizce: Search engine marketing - SEM), internet sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERPs) görülebilirliklerini arttırarak tanıtım yapan internet pazarlama yöntemleridir. SEM yöntemleri şunlardan oluşur:

 

1- Arama motoru optimizasyonu (SEO)

2- Ücretli yerleşim (paid placement)

3- Ücretli katılım (paid inclusion)

 

“Google Reklamları - www.google.com.tr/ads/” servisinde, kullanıcılara reklam ve tanıtım hizmetleri ve bunların bedellerini bulabilirsiniz.

 

 


Aslında tüm bu 3 seçenek de olmasa, kullanıcı orijinal, güncel, doğru ve aradığı ile örtüşen yazıya ulaşabilse daha güzel olmaz mı ... Bence daha iyi olur ama, internet üzerinde para kazanabilme fırsatının doğması beraberinde rekabeti getirdiği gibi; arama motorları ve SEM uzmanları için de para kazanabilme olanaklarını açmış gibi görünüyor. Hatta, 3. olarak bir iş sahası da “Arama Motoru Pazarlama Kursları” açılmış ...

 

Fotoğraf Kaynağı: Professional SEO Search Engine Optimization - OptimizeX